معرفی دفتر فرهنگ اسلامی

   وظیفه دفتر فرهنگ اسلامی ، اجرای بخشنامه ها و دستورالعمل های معاون فرهنگی سازمان است که این دستورالعمل ها همگی در جهت ارتقاء سطح کیفی فعالیت های فرهنگی دانشجو و دانشگاه می باشد که تهیه ضوابط و اهم وظایف شورا در زمینه های مرتبط با امور فرهنگی ، اجتماعی با مشارکت جویی دانشجویان و مسئولان طی آئین نامه های تدوین شده انجام می شود.

   از آنجا که شناخت و پذیرش فرهنگ اسلامی و تلاش در راه حفظ و نشر آن از جمله اهداف عمده فرهنگی می باشد ، امید می رود که با عنایت و توجه ویژه مسئولان در حوزه های فرهنگی به جایگاه خطیر فرهنگی با داشتن یک برنامه مدون به این مهم پرداخته شود و با نظارت و کنترل این امر تحقق پذیرد تا هر چه زودتر به اهدافمان برسیم .

   برای انجام کار فرهنگی و روشن شدن ریشه های فرهنگی باید ابتدا برنامه های فرهنگی و تربیتی را شناخت و عناصر و ابزارفرهنگی و طرز بکار بستن آنها را متناسب با ایده آل های جامعه و با توجه به رفتار و بازخورد فرد تهیه و تنظیم نمود به طوریکه این رفتار قابلیت اجرایی داشته باشد. بنابراین بعد از نیازسنجی و مخاطب شناسی و ارائه الگو و راهکار می توان تدابیر اساسی و جدی نسبت به آسیب های فرهنگی اندیشید و از طریق تغییر برخی از مؤلفه های تأثیر گذار در فرهنگ به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت .

عمده برنامه های فرهنگی :

 1. برگزاری جلسات شورای فرهنگی
 2. بسط و توسعه انتقادات دینی ، کانون قرآن و عترت ، برگزاری دوره های آموزشی طرح قدس ، برگزاری طرح محبان آل یاسین و محافل انس با قرآن ، برگزاری مسابقات قرآن و ...
 3. برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر
 4. ایجاد حسن تعاون و تلطیف روحیه در قالب برنامه های اردویی ، زیارتی ، سیاحتی و اردوهای منتخبین و اردوهای توجیهی دانشجویان جدید الورود
 5. برگزاری مراسم ایام الله ها و مناسبت ها (سوگواری ها و اعیاد و ولادت ها) در قالب تقویم سال های قمری و شمسی
 6. برگزاری همایش ها و نشست ها و جلسات پرسش و پاسخ
 7. راه اندازی نشریه ماهنامه سما
 8. ثبت نام حج عمره دانشجویی
 9. ثبت نام و هماهنگی جشن ازدواج دانشجویی
 10. برگزاری چشنواره فرهنگی ، هنری
 11. برپایی نمایشگاه کتاب
 12. ثبت نام و هماهنگی جهت شرکت در مراسم معنوی اعتکاف
 13. برگزاری جشن فارغ التحصیلان
 14. انجام فعالیت های فوق برنامه و ابتکاری